Chcete aj vy piť zdravú vodu? Čistá pitná voda najlepšie dokáže zahnať smäd. Človek by mal denne vypiť až dva litre vody, aby jeho telo a orgány mohli správne počas dňa fungovať, nehovoriac o tom, koľko je potrebná človeku voda v horúcich letných dňoch. Mnohí sú zástancami teórie, že voda z vodovodu je najzdravšou variantu pitnej vody a odsudzujú pitie minerálnych vôd ako náhradu za obyčajnú pitnú vodu. Vodu z vodovodu aj my pokladáme za naozaj kvalitnou vodou, ktorú môže piť človek dennodenne, pretože nie je toľko mineralizovaná ako je to v prípade minerálnych vôd. Preto sa aj tieto vody nazývajú minerálne.
No tento variant je vhodnejší na každodenné pitie len v tom prípade, že vám z vášho kohútika tečie naozaj čistá pitná voda. V mnohých domácnostiach však z kohútika netečie kvalitná pitná voda. Môže to byť hneď z niekoľkých dôvodov: staré vodovodné potrubia, staré vodovodné batérie, tvrdá voda a pod. Avšak my vo Voda servise vám vieme aj s týmto problémom pomôcť. Riešením vášho problému sú filtre na vodu do domácnosti. Či už sú to filtre, ktoré zmäkčujú vodu, alebo sú to filtre, ktoré vašu vodu zbavujú nepotrebných čiastočiek nečistôt, ktoré sa do nej dostanú z vodovodného potrubia či kohútika.
Tvrdú vodu nemajú radi ani naše spotrebiče. Na veľkom území Slovenska z kohútikov tečie tvrdá voda. Tvrdá voda necháva za sebou vodný kameň. Je to preto, lebo obsahuje veľké množstvo vápnika a horčíka. Tento vodný kameň za zachytáva na povrchoch, môžete si to všimnúť napríklad na nerezovom hrnci, v ktorom povaríte niekoľko minút obyčajnú vodu, alebo aj na iných častiach vašich spotrebičov napríklad na ohrievači v pračke, alebo v bojlery, či v iných častiach spotrebiča, ktorý sa dostáva do kontaktu s vodou. Po nahromadení vodného kameňa sa stáva, že sa tento spotrebič pokazí a musí sa vymeniť súčiastka, ktorá bola poškodená od vodného kameňa.