Kyseline hyalurónovej sa v súčasnosti pripisujú priam zázračné účinky na krásu. V skutočnosti sa o nej vedelo už okolo roku 1930 a v našom organizme sa nachádza prirodzene. Výskumy sa však sústredili skôr na jej vplyv na zdravie kostí, kĺbov, či očí. Ako o zázraku pre našu pleť, sa o nej začalo hovoriť až neskôr. Spustil to objav v jednej z japonských dediniek. Ľudia vo veku osemdesiatich rokov, nemali na svojej tvári takmer žiadne vrásky. To vysvetlil bližší výskum. Ukázalo sa, že títo ľudia konzumujú veľké množstvo pokrmov zo sóje. Špecifické molekuly, ktoré sa v tomto pokrme nachádzajú, podporujú vyššou tvorbu kyseliny hyalurónovej priamo v tele. Takže milé dámy, ak chcete krásnu pokožku pusťte sa do tofu, sójového mlieka a iných produktov z tejto strukoviny.
S pribúdajúcim vekom je vlastná produkcia kyseliny prirodzene nižšia.Preto sa na našej tvári objavujú vrásky. Tie ale nie sú jediným problémom. Pokožka stráca elasticitu, ovísa a objaviť sa môžu i farebné zmeny, za ktorými stojí ubúdanie pigmentu. Nemyslite si však, že hovoríme o vysokom veku a starobe. Už vo veku okolo dvadsiatich dvoch rokov, sa je množstvá začínajú pomaly znižovať.
Rôzne formy použitia
Kyselinu môžeme nájsť ako súčasť pleťových krémov, gélov, pílingov, masiek, sér, alebo vo forme špeciálnych kapsúl.Pre akú možnosť sa rozhodnete vy, je iba na vás. v podstate si treba vyberať podľa toho, ktoré z vyššie spomenutých kozmetických prípravkov používate najčastejšie. Ak napríklad holdujete pleťovým maskám, začnite si kupovať tie s obsahom tejto kyseliny.
Druhou, o čosi „drastickejšou“ metódou, je vyplňovanie vrások kyselinou, pomocou jej vpichovania.Ide o podobný kozmetický zákrok, ako pri botoxe. Rozdiel je však v tom, že ide o omnoho menší zásah do organizmu, keďže sa v našom tele vyskytuje aj prirodzene. Ďalšími výhodami je krátka aplikácia, minimálna bolesť a i to, že kyselina neovplyvňuje pohyblivosť tvárových svalov. Za tento zákrok si však budete musieť priplatiť o niečo viac.