Zelené strechy sú niečím, čo ma fascinuje naozaj neskutočný spôsobom, a to od momentu, čo som niečo také zbadala na obrázku. O ich zakladaní viem snáď všetko možné aj nemožné. Je teda logické, že som po ich realizácii nesmierne túžila. https://www.zelajsi.sk/chcela-by-som-ist/item/veronika-tuzila-cely-de-nakupova-2 Problém je však v tom, že bývam v paneláku. Tento zádrhel som vyriešila kúpou mobilného domu. toto rozhodnutie nebolo úplne rozumné, pretože o zakladaní zelených striech na mobilných domoch sa dočítate strašne málo. Predpokladám, že to skúšal len málokto, ak vôbec niekto. To ma však neodradilo. V nasledujúcom článku vám nepoviem presný postup zakladania zelenej strechy na mobilnom dome. Skôr sa vás pokúsim nasmerovať správnym smerom a hlavne vás ubezpečím v tom, že je to možné a reálne.
V čom je problém?
V izolácii. Strechy mobilných domov Euro-mobilnedomy nie sú stvorené na takéto hókusy pókusy. Preto musíte strechu zaizolovať, a to najviac, ako sa dá. Naozaj nepodceňte ani jediný milimeter, použite tie najkvalitnejšie materiály a buďte extrémne dôslední.
Kde hľadať informácie
Zakladanie strechy na mobilnom dome je vo všetkom ostatnom v podstate veľmi rovnaké. Strechu nesmiete zaťažiť, mal by sa na nej nachádzať mierny sklon a aj výsadba rastlín je rovnaká ako na akejkoľvek inej stavbe. Ak si teda budete chcieť zohnať nejaké informácie o tom, ako založiť zelenú strechu na mobilnom dome, pozerajte si články a návody na klasické stavby. Potom si ich mierne prispôsobte a upravte, takpovediac, na mieru.
Tak čo, dá sa to?
Jednoznačne sa to dá. Na mojom domčeku už druhý rok rastie zeleň rôzneho druh. Samozrejme, že som sa nevyhla nejakým tým chybičkám a omylom, no na tých sa toho človek naučí najviac. Ak teda túžite aj vy po zelenej streche, choďte do toho. Najväčší pozor si dajte naozaj na to, aby ste strechu dokonale a správne zaizolovali. Všetky ostatné omyly už nebudú vôbec tragické a nenapraviteľné.